Drogi Rodzicu,
Poznaj nas bliżej
PLACÓWKI
Nasze żłobki to miejsca, które od ponad 10 lat dbają o wszechstronny rozwój dzieci i wspierają ich w poznawaniu świata wszystkimi zmysłami
Bezpieczeństwo
Dzieci to nasz priorytet. Dlatego sale są stworzone właśnie z myślą o nich. Wszystkie zabawki posiadają atesty ora certyfikaty, a przestrzenie są przystosowane do aktywnego trybu wszystkich dzieci
Adaptacja
Odbywa się wraz z Rodzicem, który towarzyszy dziecku podczas łagodnego startu, czyli popołudniowych spotkań na sali, bo wiemy że spokojna adaptacja istnieje i dotyczy zarówno Dziecka i Rodzica
Czas
To jedno z ważniejszych pojęć w naszej codzienności, bo wyznaczają go dzieci. Wiemy jak ważne jest dla nich spokojne zwiedzanie żłobkowych zakamarków oraz wyrażanie emocji dlatego na to wszystko przeznaczamy go tak dużo ile tylko trzeba
7.00-8.30 Przyjmowanie dzieci, swobodna zabawa, bajkoterapia, muzykoterapia
8.30-9.00 Śniadanie
9.30-11.30 Zorganizowane zajęcia pedagogiczne ( zajęcia edukacyjne, zajęcia sensoryczne, rytmika, felinoterapia, wyjścia do ogrodu, spacer)
11.30-12.00 Obiad
12.00-14.00 Odpoczynek, zajęcia relaksujące przy muzyce, słuchanie bajek
14.00-14.30 Obiad II
14.30-15.00 Zabawy rozwojowe, zabawy konstrukcyjne, tory przeszkód, popołudniowa gimnastyka
15.00-15.30 Podwieczorek
15.30-17.00 Zabawy swobodne, rozchodzenie się dzieci do domu
REKRUTACJA I ADAPTACJA
Jeśli jesteś zainteresowany jedną z naszych placówek wystarczy wypełnić formularz kontaktowy na naszej stronie internetowej lub zadzwonić pod numer 797-095-422 i umówić się na obejrzenie żłobka. To właśnie wtedy będziemy mogli porozmawiać o wszystkich nurtujących cię pytaniach przed podjęciem decyzji. Następnie już tylko podpisanie umowy, dokonanie opłaty rekrutacyjnej oraz wspólny proces adaptacji Twojej pociechy!
O tym jak wygląda adaptacja w naszych żłobkach opisujemy tutaj
Tak, Rodzic może uczestniczyć wraz z dzieckiem w pierwszym dniu lub dniach adaptacji.
Na to pytanie nie możemy jednoznacznie odpowiedzieć. W procesie adaptacji to Ty jako Rodzic decydujesz w jaki sposób chciałbyś się pożegnać z dzieckiem. Prosimy tylko by czas spędzony w szatni nie był zbyt długi. Dobrym pomysłem jest by wyrobić wspólny rytuał np. całus, przybicie piątki oraz by przekazać maluszkowi kiedy wrócisz używając zrozumiałych dla niego pojęć- „Będę po podwieczorku”.
Na spacer lub do ogrodu wychodzimy codziennie. Wyjątkiem od tej zasady są złe warunki atmosferyczne takie jak ulewa, silny mróz. Każdy nasz odział posiada ogródek z placem zabaw, węża spacerowego dla starszych dzieci oraz wózek 6-osobowy dla maluszków.
Czas drzemki to dla nas wyjątkowa chwila spędzana na wyciszeniu się oraz odpoczynku. W godzinach 12.00-14.00 nasze sale są przyciemniane, rozkładamy leżaczki oraz pościel dla każdego maluszka i włączamy delikatną muzykę lub audiobook. Opiekunki w oparciu o własne obserwacje oraz informacje od Rodziców wspierają proces usypiania u dzieci. Zdarza się jednak, że nie wszyscy mają ochotę na sen. W takiej sytuacji wspólnie czytamy książki, układamy puzzle, rysujemy, układamy klocki dając możliwość by każdy mógł nabrać sił na resztę dnia.
Posiłki dla dzieci są przygotowywane przez zewnętrzną firmę cateringową, której jadłospis Rodzice otrzymują wraz z początkiem miesiąca na swoją skrzynkę mailową. Mleko modyfikowane jest u nas mile widziane 🙂
Wspieramy u dzieci samodzielne spożywanie posiłków oraz wybór tego w jaki sposób chcą je spożyć- niestraszne nam brudne ręce i buzia 🙂 Mimo to jeśli zauważymy taką potrzebę oczywiście pomożemy maluchowi by każdy brzuszek był pełen lecz nie zmuszamy nikogo do jedzenia kierując się zasadą, że dzieci samodzielnie regulują swoje potrzeby żywieniowe. Do posiłku jak i na co dzień dzieci mają stały dostęp do wody w kubeczkach lub przyniesionych przez Rodziców bidonach.
Proces odpieluchowania u każdego dziecka jest kwestią indywidualną dlatego nie stosujemy wysadzania dzieci w określonych godzinach. Obserwujemy początkowo u dzieci gotowość do nauki nocnikowania, którą następnie konsultujemy z Rodzicem i wspólnie ustalamy plan działania. W ciągu dnia pytamy, wspieramy i zachęcamy ale ostatecznie to dziecko decyduje czy chce skorzystać z toalety- nie zmuszamy.
Mycie rąk jak i przebieranie dzieci są kwestią bardzo ważną w żłobku. Dlatego wykonujemy je tak często jak tylko jest taka potrzeba.
Urodziny w naszych żlobkach to dzień bardzo wyjątkowy. Poza wspólnym poczęstunkiem siadamy również razem w kole by wysłuchać historii naszego solenizanta za pomocą zdjęć przedstawiających np. pierwsze wakacje, obejrzenia pierwszych ubranek i filmików, posłuchania ulubionej muzyki. By ten dzień mógł tak wyglądać angażujemy w jego wykonanie Rodziców- prosimy o dostarczenie zdrowego poczęstunku w postaci owoców, świeczki, papierowych talerzyków oraz zdjęć i innych elementów, które towarzyszyły maluszkowi w jego pierwszych miesiącach życia.
Bardzo ważne jest dla nas by wspierać dzieci podczas przeżywania przez nich różnorodnych emocji. Jesteśmy obok, tulimy jeśli jest taka potrzeba i rozmawiamy nazywając uczucia by spróbować pomóc zrozumieć dziecku trudną dla niego sytuację. Dajemy przestrzeń na przeżywanie ich w bezpieczny dla dzieci sposób i pokazujemy jak możemy je rozładować np. przytulić się w czasie smutku.
Opiekunki zatrudnione w naszych żłobkach posiadają wymagane kwalifikacje, kurs pierwszej pomocy oraz są osobami doświadczonymi. Poza tym to osoby empatyczne, kreatywne i pozytywne.
codzienność w żłobku
kwestie organizacyjne
Zgoda na robienie zdjęć Twojemu maluszkowi oraz pokazywanie jego twarzy jest dobrowolna. Zdjęcia wykonywane w ciągu dnia z zajęć, wyjść na dwór i swobodnej zabawy to świetna pamiątka. Ich publikacja odbywa się na stronie internetowej oraz na facebooku.
Jeśli jest to urlop planowany, prosimy o wcześniejszą informację podczas rozmowy z wychowawcą. Jeśli natomiast jest to nagły przypadek (choroba, nagły wyjazd) prosimy nieobecność zgłosić za pomocą wiadomości SMS, najpóźniej do godziny 17:00 dnia poprzedzającego nieobecność w godzinach i dniach pracy żłobka, dzięki temu nie zostanie zamówiony dla Twojego dziecka posiłek, a Ty nie zostaniesz za niego obciążony. Jeśli nieobecność zgłosisz po 17:00 lub w weekend musisz liczyć się z tym, że będziesz musiał zapłacić za wyżywienie danego dnia, pomimo Waszej nieobecności.
Czas po śniadaniu, a przed obiadem to najbardziej wartościowy moment w żłobku. To właśnie wtedy odbywają się wszystkie zajęcia edukacyjne oraz wyjścia na świeże powietrze. Dzieci nawiązują pierwsze relacje i uczą się współpracy w grupie dlatego prosimy by przyprowadzanie dzieci odbywało się do godziny 9.00
Nasze placówki są zamknięte przez 2 tygodnie w okresie wakacyjnym, 2 maja oraz w okresie zimowym 24.12-01.01.
Prosimy by dzieci były ubierane odpowiednio do pogody, a na salę w lekkie i wygodne ubrania, których nie szkoda zniszczyć. Nasze dnie są aktywne i pełne różnorodnych zabaw dlatego czasem może się zdarzyć, że ubranko ulegnie ubrudzeniu tym bardziej gdy zupę jemy całym sobą 🙂
Na przebranie prosimy by zawsze dostarczyć 2 komplety ubrań zapakowane w woreczki strunowe byśmy mogły zmienić zabrudzone ubranie w czyste. Gdy jakieś ubranko zabieracie ze sobą do domu pamiętajcie by na jego miejsce przynieś następnego dnia czyste.
Opłaty za żłobek oraz wyżywienie dokonujemy do 10 dnia każdego miesiąca po uprzednim otrzymaniu rozliczeniu na skrzynkę mailową.
Opłatę rekrutacyjną należy uiścić do 3 dni roboczych od dnia podpisania umowy, a opłatę za karnet adaptacyjny do tygodnia przed rozpoczęciem adaptacji.