Łagodny start

Łagodny START

Adaptacja

Adaptacja to czas trwający raz krócej, a raz dłużej. Jest ona ściśle związania z osobowością dziecka oraz przygotowaniem do niej rodzica. Nie ma na nią złotej zasady dlatego ten proces jest ustalany indywidualnie dbając przy niej o komfort rodzica i dziecka.

 

Dlatego by możliwe jak najbardziej ułatwić jej proces zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w łagodnym starcie, czyli po południowych spotkaniach adaptacyjnych podczas których Rodzic towarzyszy dziecku na sali dając tym samym bezpieczeństwo maluszkowi i czas by to on sam zdecydował kiedy będzie gotowy by eksplorować nową przestrzeń.

6 kroków do Łagodnej adaptacji

Nadchodące zmiany

Porozmawiaj z dzieckiem o zmianach, które wkrótce nastąpią. Opowiedz jak dobrze będzie się bawił z dziećmi, jakie zabawki na niego czekają. Przejdźcie się razem na spacer w okolice żłobka.

Drogi Rodzicu- nie wprowadzaj w tym okresie innych zmian. Skupcie się tylko na żłobku i jego pozytywnych aspektach.

Białe z Kolorowymi Trójkątami Internet Logo (10)

Czas pożegnania

Postaraj się o jak najkrótsze pożegnanie. Przekaż dziecku w tym czasie dużo miłości i spokoju. Opowiedz o tym co będzie teraz robił i kiedy wrócisz. Pamiętaj żeby mówić zgodnie z prawdą, a jako wyznacznik czasu podać element dnia np. „Przyjdę po Ciebie po obiedzie”.

Białe z Kolorowymi Trójkątami Internet Logo (14)

Wasze rytuały

Zaproponuj dziecku Wasz własny sposób pożegnania- przytulenie, buziak, piątka a może „żółwik”?

Przyjemne słowa

Zawsze mów do dziecka pozytywnie. Zdania takie jak ” Czeka Cię dobra zabawa”, „Wrócę po …” „Kocham Cię!” „Baw się dobrze” są największą pomocą.

Białe z Kolorowymi Trójkątami Internet Logo (11)

pierwsze spotkanie

Pomyśl nad pójściem wraz z dzieckiem by obejrzeć żłobek i podpisać umowę. Będzie to pierwsze zapoznanie maluszka z nowym otoczeniem, które odbędzie się spokojnie i w pełnym skupieniu.

Białe z Kolorowymi Trójkątami Internet Logo (13)

przytulanka

Na czas adaptacji możesz wraz z dzieckiem wybrać np. misia, który będzie pomagał maluszkowi w pierwszych dniach pobytu w placówce. Pamiętaj tylko, aby była to zabawka odpowiednia dla dzieci w wieku do 3 lat.

Buy now
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial